Vacek Michal

Vacek Michal

Tyto články jsou vytvorem jednoho blázna do Triologe Odkazu Jezdců:
Jméno: Michal Vacek
Věk: 19 let
e-mail: Vacek.Miki@email.cz

Vítejte v Alagaesii !

kosticky.JPG

Který Díl Odkazu jezdců se vám libí nejvíc!

Eragon (228 | 7%)
Eldest (177 | 6%)
Brisingr (350 | 12%)
Ani jeden (23 | 1%)

Libí se vám tyto stránky?

Jsou dobré (951 | 71%)
Změnil bych vzhled* (136 | 10%)
Změnil bych obsah* (45 | 3%)
Ujdou (103 | 8%)
Naprosto příšerné (100 | 8%)
*Při volbě Změny vhledu, obsahu můžete poslat návrh na Vacek.miki@email.cz
fs_on_2009129233058[1].jpg
Vše začíná blízko Helgrindu, kde se Eragon se Safirou a Roranem chystají na útok na Helgrind. Útok se jim povede a zachrání Katrinu, během boje padnou oba razakové. Mezitím za Nasuadou přijdou starší kmene, odkud Nasuada pochází, a pokusí se zmocnit velení nad Vardeny, ale Nasuada je přemůže. Také konečně dojde k Vardenům 12 nejlepších kouzelníků, které k němu vyslala Islanzadí. Po návratu Eragona k Vardenům se bohužel objeví další nepříjemný výmysl z dílny Galbatorixe-vojáci, co necítí bolest, proti Vardenům jich jde kolem tří set, avšak samotní Vardenové během bitvy, kde je všechny pobijí, ztratí kolem tisícovky mužů. Eragon do těchto bojů nemohl zasáhnout, protože přiletěl Trn s Murtaghem, avšak tentokrát je Eragon s pomocí elfských kouzelníků zahnal.

Poté pošle Nasuada Eragon do Farthen Duru, ale samotného bez Safiry, neboť se bojí, že kdyby Galbatorixovy špehové zjistili, že Eragon není u Vardenů zavolali by Murtagha, aby zaútočil. Eragon se účastní bojů o trůn v Tronheimu. Také je na něj provedem atentát. Zjistí se, že to nařídil klan Az Sweldn rak Anhuin. Orik, který je po smrti Hrothgara vůdce Duurgrimst Ingetium, zařídí, že klan Az Sweldn rak Anhuin je vyhoštěn. Následuje volba krále a Orik vítězí. Při korunovaci Safira úspěšně spraví Isidar Mithrim. Po korunovaci letí Eragon se Safirou ihned do Ellesméry, kde se dozví spoustu nových věcí. Brom je Eragonův otec, o tom jak se Brom seznámil se Selenou atd. Dále odhalí zdroj Galbatorixovy síly- podmanil si srdce srdcí mnoha draků a díky tomu má k dispozici i jejich sílu. Eragon poté navštíví Rhuhon, která by mu ukovala nový meč, ale potřebovala by k tomu zářocel. Tato hornina ale už nikde není. Avšak Eragona napadne, že by to mohla být ta zbraň pod stromem Menoa. Zde skutečně je, ale strom Menoa ji Eragonovi dá pouze, když Eragon slíbí, že stromu dá cokoliv, Eragon samozřejmě slíbí, ale Menoa mu neřekne, co chce. Poté mu tedy Rhunon uková meč, který Eragon pojmenuje Brisingr. Kdykoliv Eragon řekne jenom brisingr ani se nepokouší použít kouzlo, meč se rozzáří modrým plamenem. Eragon a Safira se už musí vrátit k Vardenům pomoci jim dobýt město Feinster a když doraz k Oromisovi na poslední zastávku Glaedr dá Eragonovi své srdce srdcí a také mu sdělí, že jdou pomoci elfům dobýt Gilead.

Mezitím je Roran posílán na různé mise a při jedné, i přesto že pozabíjí skoro dvě stovky vojáku, ale neuposlechl rozkaz, je zbaven velení a zbičován padesáti ranami. Po několika dalších, když během jedné přemůže urgala holýma rukama jdou všichni Vardenové na Feinster. Eragon se vrátí přímo k městu Feinster, kde už zuří bitva. Pomůžou Vardenům přejít přes hradby a nalézají lady Loranu-paní města, a v její blízkosti tři kouzelníky snažící se vytvořit Stína. To se jim bohužel podaří, avšak Eragon pomůže Arye, aby ho zabila. Mezitím, když se Eragon snaží zastavit kouzelníky, aby vyčarovali Stína, nahlíží pomocí srdce sdrcí do Glaedra, jak bojuje spolu s Oromisem s Trnem a Murtaghem. Galbatorix se chopí kontroly nad Murtaghem a Trnem, Oromis chytne záchvat, a zemře. Glaedr se rozzuří, pokusí se Trna zabít, ale bohužel se mu to nepovede, místo toho sám umírá. Eragon řekne o Oromisovi a Glaedrovi Nasuadě. Ta mu poté řekne, že teď potáhnou na Belatonu, pak na Dras-Leonu a pak na Urŭ’baen, kde se pokusí zabít krále.
sunnysperky.cz

sunnysperky.cz

smajl.JPG
smaijl cena.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one