Vacek Michal

Vacek Michal

Tyto články jsou vytvorem jednoho blázna do Triologe Odkazu Jezdců:
Jméno: Michal Vacek
Věk: 19 let
e-mail: Vacek.Miki@email.cz

Vítejte v Alagaesii !

kosticky.JPG

Který Díl Odkazu jezdců se vám libí nejvíc!

Eragon (228 | 7%)
Eldest (177 | 6%)
Brisingr (350 | 12%)
Ani jeden (23 | 1%)

Libí se vám tyto stránky?

Jsou dobré (951 | 71%)
Změnil bych vzhled* (136 | 10%)
Změnil bych obsah* (45 | 3%)
Ujdou (103 | 8%)
Naprosto příšerné (100 | 8%)
*Při volbě Změny vhledu, obsahu můžete poslat návrh na Vacek.miki@email.cz
is[9].jpg
Eragon, mladý, ale silný farmář, jehož jméno neslo pouze málo lidí v historii, možná jen jeden, první Dračí jezdec v historii, se vydal na lov, protože jeho strýc Gero a bratranec Roran nemají dostatek peněz na to, aby si nové maso koupili. Proto vyráží do Dračích hor, ulovit nějaké zvíře, aby netrpěli hlady. Najednou narazí na stádo srn, tak se je rozhodne stopovat. Když je nalezne, namíří lukem na jednu z nich a vystřelí šíp, který svůj cíl nenašel, protože stádo vyplašil zvláštní záblesk. Když se šel Eragon podívat, co to bylo zač, uviděl na zemi velký modrý kámen. Tak si jej vzal sebou, do své rodné vesnice – Carvahallu. Tam jej zkouší vyměnit za maso u řezníka Slouna, který když zjistí, že je ten kámen z Dračích hor, tak Eragona vyžene ze svého obchodu. Tak se Eragon vrátil domů (pár mil od Carvahallu), kde se divili, že nic neulovil, protože věděli, že je Eragon výborný lovec.

Jednou v noci se Eragon probudil, protože uslyšel podivné zvuky ve svém pokoji. Když se probral nemohl uvěřit tomu, co viděl: modrý kámen se kýval a kutálel ze strany na stranu. Po chvíli praskl a Eragon zjistil, že to není kámen, ale dračí vejce. Když se malý dráček vyklubal, zkoumal chvilku okolí a pak se zarazil, když uviděl Eragona. Přiblížil se k němu a dotkl se svým čumákem Eragonovy ruky, když to udělal, Eragon se svalil bolestí na postel. Když bolest po pár minutách ustala, podíval se na svou ruku a uviděl stříbrnou značku.

Ráno Eragon uviděl, jak se dráček koukal z okna ven a řekl si, že ho doma nechat nemůže, co by na to řekl Roran s Gerem? Proto vzal draka do lesa a tam mu postavil domeček na stromě a dovnitř mu dal nějaké jídlo. Každý den za drakem chodil do blízkého lesa a pozoroval jej, jak roste. Jednoho dne zjistil, že může slyšel drakovy myšlenky a naopak, tak s spolu začali komunikovat, proto také zjistil, že to není drak, ale dračice.

Král Galbatorix (který je sám bývalý jezdec) pošle ra'zaky, aby získali dračí vejce. Když na farmu dorazili byl Eragon naštěstí pryč a Roran také nebyl doma protože se vydal do světa vydělat peníze aby si mohl vzít řezníkovu dceru Katrinu. Doma byl jenom Gero, strýc Eragona. Ra'zakové farmu zapálili a Gera v ní nechali zraněného. Gero poté na zranění umírá u léčitelky Gertrudy. Eragon se musel vydat pryč, aby se pomstil ra'zakům a odlákal královu pozornost od Carvahallu. Společně s ním se na cestu vydává i vypravěč Brom (Eragon později zjistí že také býval jezdec). Po cestě naučí Brom Eragona jak bojovat, ale také jak správně používat kouzla a starat se o draka. Když už to vypadá, že ra´zaky dopadnou v Dras-Leoně, ra´zakové je překvapí a v noci je zajmou. Ra´zaky přepadne té noci, ale Murtagh je zachrání, kromě Broma, který se obětoval, aby Eragona nezabili. Poté chtějí uprchnout z království, ale v Gil´eadu Eragona zajmou, opět ho zachrání Murtagh se Safirou, přičemž zachráni elfku Aryu, která je ale otrávená a společně utíkají k Vardenům. Překonají poušť Hadarak, přičemž se nevyhnou dalším potížím. Nakonec se ale přeci jenom dostanou k Vardenům, tam je ale nečeká příliš vřelé uvítání, protože se zde setkají s jedním čarodějem, který Eragona přinutí, aby se podrobil zkoužce mysli. Murtagh, který zkoužku odmítl se nakonec ocitne v cele, protože vůdce Vardenů pozná, že je to syn prvního a nejhoršího z křivopřísežníku Morzana… Asi o měsíc později začne velká bitva, proti sobě nastoupily Vardenové a vojsko Urgalů (tvorové s rohy) v čele s Durzou. Vardenové bitvu vyhráli, Eragon štastnou náhodou zabil Durzu, ale byl přitom zraněn na zádech. Naštěstí to přežil. Eragonovi začali všichni říkat Stínovrah.
sunnysperky.cz

sunnysperky.cz

smajl.JPG
smaijl cena.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one